Skip to the content

PMI Turkey Event-How Blockchain And Cryptocurrencies Will Immensely Affect Our Lives

At this event, Dr.Gökce Phillips, co-founder of Projesium, will talk about how Blockchain came about, why this technology and cryptocurrencies will immensely affect our lives. She will also explain the concept of mining and demonstrate how to use a cryptowallet.

This event has been organized by PMI Turkey and the participants with a PMP certificate will earn PDUs. If you are interested in Blockchain and cryptocurrencies or simply would like to hear about a new technology, join us on the 19th.

Event Information

Venue: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Eskişehir Yolu, Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya/Ankara

Date: 19.03.2019 , 18:45

 

Bu etkinlikte,Projesium'un kurucu ortağı Dr.Gökçe Phillips,Blockchain'in nasıl ortaya çıktığını ve bu teknoloji'nin ve kripto paraların hayatlarımıza nasıl önemli derecede etki edeceğini açıklayacak.Ayrıca kripto para madenciliği kavramından bahsedecek ve kripto para cüzdanları'nın nasıl kullanıldığını açıklayacak.

Bu etkinlik PMI Türkiye tarafından organize edilmekte olup,PMP sertifikasına sahip katılımcılar PDUs kazanma hakkına sahip olacak.Eğer kripto para ve blockchain teknolojisi ile ilgileniyor veya bu yeni teknoloji hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız,bu etkinlikte sizleri aramızda görmek isteriz.

Yer: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Eskişehir Yolu, Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya/Ankara

Tarih: 19.03.2019 , 18:45

About the author

İbrahim Kiçeci

İbrahim Kiçeci

İbrahim Kiçeci,

Blockchain,cryptocurrency,finance,fintech,economy.

For more information visit the linkedin page

comments powered by Disqus

Contact Us

Contact us today to discuss how we can fulfill your needs.