Skip to the content

Projesium Firması, CryptoIndexSeries Adlı Ürünleri'nin Beta Lansmanını Gerçekleştirdi

2018 yılından beri ODTÜ Teknokent dahilinde faaliyet gösteren Projesium Firması, 21 Şubat 2020, Cuma günü, CryptoIndexSeries adlı ürünlerinin beta lansmanını CoZone’da gerçekleştirdi.

Blockchain, Kripto-Fintech ve Kripto Paralar alanında derin teknolojik araştırmalar yapan Projesium, aynı zamanda bu alanlarda eğitim ve çalıştaylar vermekte, ekosistemde farkındalık uyandırmak ve alandaki bilgi birikimini artırmak için CoZone’da halka açık düzenli ücretsiz etkinlikler düzenlemektedir.

Projesium tarafından geliştirilen CryptoIndexSeries, kripto paralarla ile ilgili her türlü verinin (fiyat, haber, sektör, teknik özellikler, vb) anlamlandırıldığı, analiz edilebilir ve karşılaştırılabilir hale getirildiği, sektörel index gibi indikatörlerin oluşturulduğu ve haber analizlerinin grafiklerle sunulduğu bir Fintech platformdur. Hem son kullanıcının yatırım kararı alma sürecinde, hem de kripto borsa ya da diğer piyasa verisi ile ilgilenen kurumların kendi kullanıcılarına sağladığı hizmetlere değer katma amacı ile üretilmiştir. Buradan yola çıkarak, CryptoIndexSeries kripto para piyasaları için ‘Reuters Terminali’ olmayı hedeflemektedir. Zira kurucuları Dr.Gökçe Phillips ve Richard Phillips uzun yıllar Thomson Reuters’ın (yeni adıyla Refinitiv) Dubai, Cenevre ve Londra ofislerinde çalışmışlar ve 150 yıllık bu firmanın finansal ürünlerinden ilham alarak bu ürünü geliştirme kararı almışlar.

CryptoIndexSeries’in 21 Şubat’ta CoZone’da gerçekleşen beta lansmanında, öncelikle Gökçe Phillips, kripto paraların günümüzde sadece kripto borsalarda al-sat araçları olarak görüldüğünden, oysa yakın zamanda hayatımızın her alanında aktif bir şekilde kullanacağımızdan bahsetti. Kripto paralarla ilgili bilgilerin platformlarda sadece fiyat, whitepaper ve haberler ile sınırlı olduğuna dikkati çekerek, CryptoIndexSeries ile birlikte kripto paraların türleri, sektörleri, teknik özellikleri, ilgili haber analizleri gibi birçok verinin daha kullanıcıların hizmetine sunulduğundan bahsetti.

Projesium’un diğer kurucu ortağı, Richard Phillips, platformun arkasındaki Büyük Veri’ye, platformun geliştirilmesinde kullanılan Yapay Zeka tekniklerine ve veriyi reel zamanlı kullanıcıya sunabilmek için kullanılan Bulut Depolama tekniklerine değinerek platformun özelliklerini canlı olarak kullanıcılarla paylaştı.

Etkinlik sırasında kullanıcılar, ‘Bug Challenge’ aktivitesiyle platformu test ederek hataları bulmaya çalıştılar. Son olarak da, Kahoot aktivitesiyle, kullanıcılara ürün hakkında sorular iletildi ve en çok soruyu doğru cevaplayan izleyiciye bir Bluetooth speaker hediye edildi.

Gelecekle ilgili planlarını sorduğumuzda Gökçe Phillips, yakın zamanda CryptoIndexSeries’in Tübitak 1501 programı ile fonlama aldığını, bu şekilde ürünü daha da gelistirip alım-satım yapma özelliklerinin ekleneceğini iletti. Bunun yanında, Bilkent CyberPark’ın İngiltere’de iş gelistirme programına kabul edildiklerini ve öncelikli olarak İngiltere olmak üzere bütün Avrupa’da iş geliştirme ve partnerlik aktivitelerini aktif hale getireceklerinden bahsetti. Son olarak, Nisan ayında İstanbul’da da küçük bir etkinlik yapılacağının tüyolarını verdi.

comments powered by Disqus

Contact Us

Phone: +90 (0) 541 7979 570
Email: info@projesium.com

Contact Us

Contact us today to discuss how we can fulfill your needs.